ALO SAUNA

TÜM DETAYLAR İÇİN WEB SİTEMİZİ ZİYARET EDİN

aroma-sauna.com

EVE SAUNA YAPTIRMAYI DÜŞÜNENELER İÇİN

Çoğu insanın evinde sauna bulunmaz, çünkü sauna oteller ve spa merkezi gibi lüks mekanlara ait bir hizmet olarak bilinir. Günümüzde saunaya gitmek istediğimizde hala bu tür ticari yerlerden faydalansak da artık ev tipi sauna tasarımları yaygınlaştı. Zira en dar alanlara dahi uygulanabilen sauna modelleri mevcut. Müstakil bir evde oturuyorsanız eğer evdeki boş alanları rahatlıkla sauna için değerlendirebilirsiniz. Bir bodrum, banyo ve hatta merdiven altı bile sauna için ideal bir alan olabilir. Saunanın tarihine baktığımızda karşımıza geleneksel Fin hamamı çıkar. Eski zamanlarda ilk kez Finli sporcular sauna kullanmış ve dünyaya bu şekilde yayılmıştır. Finli sporcuların sauna kullanmasının sebebi ise saunanın insan sağlığına olan olumlu etkileri hiç şüphesiz. Sauna, insanların gevşeyerek rahatlamasını sağlar. Ek olarak dolaşım sistemi sıcaklık etkisi ile hızlanır, gözenekler açılır ve böylece vücudumuz toksinlerden ve ölü hücrelerden ter atarak arınmış olur. Saunanın sağlımıza olan olumlu katkılarından ötürü insanlar artık ev tipi sauna modellerine yöneliyor. Zira bu sayede hiçbir ücret ödemeden sauna keyfini diledikleri an yaşayabiliyorlar

SAUNA VE FAYDALARI

Sauna yaklaşık 70 derece sıcaklık ile yüksek nem oranı sayesinde vücudun terletilmesi mantığına dayanır. Tipik bir sauna ahşap kaplı küçük bir oda şeklinde tasarlanır. Isıtma mekanizması ise şu şekildedir: Isıtıcı sistem üzerine koyulan taşlar saunadaki sıcaklığı korur. Daha sonra ısınmış taşların üzerine su damlatılarak nem elde edilir. Bu nem aracılığıyla da vücuttan toksin ve ter atılır. Sauna tek tip model olmayıp farklı şekil, boyut ve değişik ısıtma sistemleri içerir. Genel olarak sağlıklı yaşamla ilgileniyorsanız tüm sauna modellerini kullanabilirsiniz. Sauna yalnızca bedeninize değil psikolojinize de iyi gelir. Kendinizi daha rahat ve zinde hissetmenizi sağlar. Bu nedenle insanlar dünyanın her yerinde binlerce yıldır sauna kullandılar. Sadece sağlık için değil dini ve kültürel nedenlerle de sauna kullanan toplumlar vardır. Günümüze gelirsek bugün piyasada pek çok farklı tipte sauna bulabilirsiniz. Aşağıda sauna modellerimizden bazılarına bakabilirsiniz.

NASIL YAPIYORUZ ?

Sauna nasıl yapılır sorusunun pek çok farklı cevabı var ancak modern ev tipi saunalar arasında taşınabilir saunalar piyasadaki en yeni teknolojidir. Pek çok avantaj sunarlar, bununla birlikte en iyi özelliği hafif, taşınabilir ve uygun fiyatlı olmasıdır. Bu cihazların çoğu neme dayanıklı saten polyester malzemelere sahip dayanıklı metal / ahşap çerçevelerle üretilmiştir. Üniteler genellikle saten polyester dış kumaş, pamuk izolasyon ve iç kısımda dayanıklı reflektif polyester ile tamamen izole edilmiştir. Mekanizma enerji verimli ve karbon fiber kızılötesi ısıtıcı panelleri tarafından desteklenmektedir. Bu ünitelerin çoğu portatif bir sandalyeye sahiptir, böylelikle rahatça oturabilirsiniz. Aynı zamanda delikler de vardır, bu sayede ellerinizi ve kafanızı üniteden uzak tutabilirsiniz. Montaj için gereken herhangi bir araç yoktur ve hareket halindeyken sauna kullanmanız için mükemmel bir çözümdür. Diğer özelliklerinden biri de sauna çok sıcak olduğunda güç kesme korumasıdır.Günümüzde ev saunasına sahip olmak pek çok avantaj sağlıyor. Özellikle sağlıklı yaşama gönül vermiş kişiler için sauna oldukça popüler. Bununla birlikte eve sauna yaptırmak yalnızca size ve sağlığınıza fayda sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda satmaya karar verdiğinizde evinize de değer katacaktır. Sauna kurulumunu tek başına ele almaya karar verdiyseniz temelde ihtiyacınız olan tek şey bir odadır. Sauna sizi terletmek için yapılır ve bu çok fazla nem anlamına geliyor. Dolayısıysa tecrübeli bir yüklenici firma olarak BİZİMLE çalışmak hem sağlığınız hem de güvenlik açısından daha doğru bir karardır. Bu şekilde  işin doğru ve zamanında yapılacağından emin olabilirsiniz.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN

Saunadan gelen ısı sinir uçlarınızı yatıştırır ve kasları yumuşatır, böylece vücudunuzdaki gerginliği giderir ve eklem ağrılarını en aza indirir. Bu özellikle artrit, ağrılı migren ve baş ağrısı gibi hastalıklardan mustarip olanlar için faydalıdır. Ayrıca buhar tıkanıklığı azaltarak solunum yollarını açmaya yardımcı olur. Saunadan gelen nem, vücuttaki mukoza zarlarını açar ve bu da basıncı hafifletmeye yardımcı olur. Bu durum özellikle astım ve bronşit olanlar için oldukça yararlıdır.

Bunun dışında sauna metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybına yardımcı olabilir. Buhar terlemenize sebep olur, bu da vücudunuzun su kaybedeceği anlamına gelir. Su vücut ağırlığınızın büyük bir bölümünü oluşturduğundan, terlemeniz kolaylaşır. Ter, aynı zamanda toksinleri çıkarmaya ve vücudu temizlemeye yardımcı olur.

 

Translate »