SPA&MASAJ
TAMAMLAYICI TERAPİLER

spamasajdernegi.com.tr

Yenilenmiş
Beden Ve Ruh

Vücudunuzun, zihninizin ve ruhunuzun bir huzur cenneti hissetmesine izin verin

FALİYETLERİMİZE KATILIN

ALOMASAJ eğitimler, eğitim seminerleri, kamplar ve uluslararası etkinlikler düzenleyerek masajı dünya çapında yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuştur. 

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz zaman okullarımız, seminerlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi edinmenizi öneririz.

BAZI MASAJ TÜRLERİ

Klasik Masaj

Masajın imparatoru. Her terapistin temel bilgisi ve daha sonra diğer masaj tekniklerini uygulayabilmek için bilmesi gereken temeldir.

Atletik Masaj

Kasları serbest bırakmaya, maddelerin atılımına ve kas sisteminin hızlı toparlanmasına odaklanır.

Terapötik Masaj

Bağımsız bir sağlık bilimi olan kayropraktik yöntemine dayanmaktadır. Önleme ile ilgilenir, aynı zamanda nöromüsküler ve iskelet hastalıklarının tedavisi ile de ilgilenir. Ayrıca yaralı kasların rehabilitasyonuna da yardımcı olur.

Lenfatik Masaj

Lenfatik organlara, lenf düğümlerine, lenfatiklere hitap eder ve lenf hareketini iyileştirir. 1930’da Danimarkalı terapist Emil Vodder’dan geliştirilmiştir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeyi, insan vücudunu detoksifiye etmeyi, selülitle savaşmayı ve sıvı tutmayı azaltmayı amaçlar.

Refleksoloji

Çok eski zamanlardan beri var olmasına rağmen 20. yüzyılda çok yaygınlaşan masaj bilimi. Ayaklardaki ve ellerdeki sinir uçlarına odaklanan tedaviye dayanır.

Shiatsu

Meridyenlere bölünmüş hayati enerjinin akışını kolaylaştırmaya yardımcı olan Japon şifa tekniği. Enerji akışı kesildiğinde, vücutta problemler ve hastalıklar meydana gelir.

Thai

Geleneksel Tay tıbbının en eski geleneksel şifa yöntemlerinden biridir. Engellenen enerjinin serbest bırakılabilmesi için insan vücudunun ana enerji hatları boyunca germe (Yoga gibi) ve basınç içerir. Thai Masajı esnekliği ve duruşu geliştirir.

Fizyoterapi

Fizyoterapi, Dünya Fizik Tedavi Konfederasyonu’na göre bireylerin yaşam süreleri boyunca maksimum hareket kabiliyetlerini korumak, geliştirmek ve yenilemekten sorumlu sağlık bilim alanı olarak tanımlanmaktadır. İnsanların kuvvet, hareket ve genel iyilik hallerinin korunması, maksimum hale getirilmesi ya da yenilenmesinde yardımcı olan bir sağlık bilimidir. Fizyoterapi ve fiziksel terapi aynı anlama gelen kelimelerdir. Fiziksel yöntemler kullanılarak hareket kabiliyetini iyileştirmek, düzeltmek amaçlanmaktadır.

Kayropraktik

Kayropraktik tedavi, yüksek hızla ve düşük basınçla kas iskelet sinir sistemi üzerine işlem yapar. Bu işlem özellikle omurga üzerine yapılır ve esas amacı omurgayı hareketlendirmek, omurganın dizilim bozukluğunu gidermek ve vücudun fonksiyonlarını düzenlemektir. Kemiğe müdahale edilir, sinir yolları açılır. Doğrudan bir düzeltme yöntemidir.

MASAJ

Uzmanlar, hastalıkların %80 ila %90’ının strese bağlı olduğunu tahmin ediyor. Masaj ve vücut çalışması, rahatlamanın ne demek olduğunu hatırlamamıza yardımcı olarak bu korkutucu sayıyla savaşmak için var. Masajın vücudunuza getirdiği fiziksel değişiklikler hayatınızın birçok alanında olumlu etki yapabilir. Masaj, gevşemeyi artırmanın ve kaygıyı azaltmanın yanı sıra kan basıncınızı düşürür, dolaşımı hızlandırır, yaralanmaların iyileşmesini sağlar, daha iyi uyumanıza yardımcı olur ve konsantrasyonunuzu artırabilir. Yorgunluğu azaltır ve stresli durumlarla başa çıkmak için size daha fazla enerji verir.

Klasik Masaj

Kullanımı en yaygın ve en popüler masaj uygulamalarından bir tanesidir klasik masaj, batı tekniğinden günümüze uzanmış olmakta. Germe ve vuruş yöntemlerini içerisinde bulunduran klasik masajın bir diğer ismi İsveç masajıdır. Eklem, kas, doku ve tüm beden ağrılarına iyi gelen klasik masaj aromatik yağlar eşliğinde yapılmaktadır. Zihinsel ve fiziksel olarak kişide bıraktığı etki, masaj tutkunlarını son derece memnun etmektedir.

Bacaklar, omuz, sırt, avuç içi, ve tüm vücut bölgelerine hakimiyet kuran klasik masaj, sizi dinlendirirken, gevşetir, ağrı keserken, vücut enerjinizi yükseltir.

Tarihçe
 Klasik masaj, 5000 yıllık geçmişe sahiptir.1800-1900 yıllarda Hoffa tarafından klasik masaj maniplasyonları uygulanmaya başlamıştır. Masaj kelimesinin kokeni; Arapca dokunma anlamına gelen “mass” ve Yunanca yoğurma anlamına gelen “massein” kelimelerinden gelmiştir.

Stone Therapy

Sıcak taş masajı farklı tekniklerin uygulandığı bir masaj türüdür. Terapist vücudun belirli kısımlarına sıcak taşlar yerleştirdiği gibi bir yandan da farklı masaj teknikleri uygular. Bu masajda aromatik yağlar da kullanılır. Masaj esnasında kullanılan taşlar düzdür ve bazalt denilen volkanik kayaç türüne sahiptir. Volkanik taşların seçilmesinin en büyük nedeni bu taşların ısıyı korumasıdır. Sıcak taş terapisinin ilk kez 1991 yılında Terapist Mary Hanigan tarafından kullanılmaya başlandığı düşünülse de asıl geçmişinin 2.000 yıl önceye, Çin’e dayandığı bilinmektedir. Daha sonraki süreçte Hindistan, Afrika, Mısır ve Amerika gibi birçok kültürde kullanılmıştır. Taş terapisinin periyodik olarak uygulanması, kronik sıkıntıların hafiflemesi üzerinde etkili olmaktadır.

Aroma Therapy

Aromaterapi bitkilerin kök, yaprak veya çiçeğini damıtarak elde edilen yağların hastalıkları önlemek ve oluşmuş olan hastalıkları da tedavi etmek amacı ile kullanılmasıdır. Aromaterapinin kökeni çok eskilere dayanmaktadır, nitekim İbn-i Sina uzun yıllar önce kitabında damıtma cihazının şemasını çizerek bitkilerin şifasını gün ışığına çıkarmıştır. Eski çağlarda sıkça kullanılan bu tedaviler, nüfusun ve teknolojinin artışıyla yerini bu bitkilerden üretilen elde edilmesi daha kolay ve daha ucuz sentetik ilaçlara bırakmıştır. Yıllar içinde mikroorganizmalar sentetik ilaçları tanımış ve direnç kazanmışlardır; ancak aromaterapi yağları mikroorganizmalarında yapıtaşlarında bulunduğu için bunlara direnç kazanılması söz konusu değildir.

Masaj ve doğal terapiler dünyasında başarılı bir kariyer elde etmenizi sağlıyoruz

SIKÇA
SORULAN SORULAR

Masaj türleri kendi içinde çeşitlere ayrılır. Bunlar sırasıyla Klasik masaj, İsveç masajı, medikal masaj, spor masajı, ayak masajı, sultan masajı, bali masajı, thai masajı vb olarak sınıflandırılmaktadır.

Masaj seanslardan oluşur. Her seans ortalama olarak minumum 30 dakika ile 120 dakika arasında değişmektedir. Genellikle 45 veya 60 dakikalık setler tercih edilmektedir.

Masaj da düzen büyük önem taşır. Sürekli olarak masaj hizmeti alan bireyler fiziksel ve zihinsel olarak çok daha güçlü bir yapıya kavuştukları gözlemlenmiştir. Bu sebeple masajda süreklilik önemlidir.

Evet herkes spa işlemine tabi tutulabilir yani spa hizmeti alabilir. Ancak herkes spa yapamaz spa özel bir terapi şeklidir. Bu yöntemi bilmek önemlidir. Emek ve kuvvet ister.Yanlış yapıldığı taktirde sakatlıklara neden olabilir. O sebeple bu işi bilen uzmanların yapması uygundur.

ÖDÜLLERİMİZ SPONSORLUKLARIMIZ VE SERTİFİKALARIMIZ

EKİBİMİZ

1

George Thoktaridis

2

Julian Motoc

3

Alin Gheorghisor

4

Aşkın Demirgöz

5

Daniela Caraccıuolo

6

Bojan Miric

7

Ivan Conversano

Translate »